Самі-самі...
САМІ-САМІ… У ІРЛАНДІЇ

А зараз - природні екстремальні умови, та най - най...вищі гори, найдовші річки Ірландії, та багато іншого. Дивіться самі:-)

Найдовша річка - це The Shannon. Вона починається з висоти 258ft (79 м) над рівнем моря у Co Cavan, і тече на протязі 240 miles (386 km), включаючи 56 mile (90 км) дельти до Атлантичного океану. The Shannon довше будь-якої річки, що тече на Британських островах.

Найбільше озеро - це Lough Neagh (також найбільше на Британських островах). Воно торкається усіх графств Північної Ірландії, окрім Fermanagh. Займає 18 miles (29 км) у довжину, і 11 miles (17.7 км) завширшки. Це займає територію у 147.39 miles sq (381.73 кв.км).
Найглубша його точка - 102ft (31 м), і знаходиться вона на висоті 48ft (14.6 м) над рівнем моря.

Найвищий водопад - це Powerscourt Waterfall, 350ft (106 м), на River Dargle у Co Wicklow.

Найвища точка – це гора Carrantuohill, що знаходиться у MacGillycuddy’s Reeks, Co Kerry. Висота її дорівнюється 3414ft (1041 м).

Найвища точка у Північній Іландії – це Slieve Donard; знаходиться вона на самій найвищій з гір the Mourne Mountains у Co Down - 2789ft (850 м).

Найвищі скали простягаються на 2192ft (668 м) над морем у Croaghan на північному побережжі Achill Island, Co Mayo. Також це найвищі скали у півнійчно-східній Європі.

Найдовші сталактіти, які нічим не подтримуються, знаходяться у печері Pollan Lonain в Co Clare. Їх висота дорівнює 20ft 4in (6.2 м).

Землетруси: ніколи не було записів про землетрус з епіцентром у Ірландії. Статистично, Ірландія - це найбезпечніше місце на Землі з точки зору ймовірності землетрусу.

Ірландія - країна вічної весни (або осені?), тому що тут майже завжди однакова температура, і помірний клімат. Але навіть тут інколи трапляються усілякі "негаразди" у природних явищах (добре, щоб ми з вами не вскочили у одну з цих халеп!)

Отже, найвища температура у Ірландії, яка була зареєстрована за будь-яких часів (звичайно, з того часу, коли подібні записи взагалі почалися), була у 1881 р. 26 червня в Kilkenny Castle; вона складала + 92 F (+30.3 C.)

Самою низькою температура була у 1881 р. Це прийшлося на 23 січня в Omagh, Co Tyrone , і складала вона 2.92 F (-19.4 C.)

Найсильніший ливень зафіксовано у Ірладії в Orra Beg, Co Antrim. Він пройшов 1 серпня 1980 р.; тоді випало 3.82in (97 мм) лише за 45 хвилин.

Взагалі-то (мені можна про це і не згадувати, бо ви і самі здогадуєтеся!!) Ірландія по відношенню до інших країн займає лідируче місце по кількості опадів. В Ballynahinch, Co Galway зафіксовано рекордна кількість опадів на протязі одного календарного року. Це було у 1923 році, и дощ тоді йшов 309 днів… (Ой, лишенько!!). Це самий дощовий рік, що був будь-коли зафіксований у Ірландії і Великобританії.

Самим сухим був 1887 рік, коли випало усього 356.6 мм опадів за весь рік. А было це у славному місті Дубліні.

Самі тяжкі... снігопади в Ірландії (невже таке буває?) зафіксовані у 1917 р. З 25 на 26 січня в Сo Мayo південна і західна території графства були вкриті снігом у 4.5 м заввишки! У цьому ж році, але 1 квітня деякі частини країни були вкриті снігом у 1.3 м заввишки.

Сама руйнівна сила вітру була зафіксована з 6 на 7 січня 1839 р. Швидкість вітру у «ніч великого вітру» не може бути точно вирахованою, але беручи до уваги кількість зруйнованих будівель і смертей вздовж Ірландії, Північної Англії, та Південної Шотландії, а також - записи атмосферного тиску і температури дають привід для стверждення, що швидкість вітру вітру була біля 100 морських вузлів! Майже 25% усіх будівель Дубліну були частково або повністю зруйновано.

А тепер поміркуйте над правильністю виразу "природа не має поганої погоди"...

Використані матеріали:
The Guinness book of Irish facts & feats
Ciaran Deane (in association with the Irish Tourist Board)